FRIDAY, August 18, 2011 12:00

Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia Morska w Niechorzu – wybudowana ponad 130 lat temu, której światło do dziś dostrzec można z odległości 36 km. Na polu u podnóża latarni odbywają się liczne imprezy, między innymi występy estradowe.

Molo w Niechorzu

Spacerowe molo w Niechorzu to jedna z najbardziej znanych atrakcji.
Zachody słońca przyciągają rzesze turystów pragnących podziwiać morze skąpane w promieniach słonecznych. Tutaj można poczuć morską bryzę.

Muzeum Rybołówstwa

Muzeum Rybołówstwa to placówka muzealna, której wystawy rybołówstwa bałtyckiego, ukazują specyfikę zawodu rybaka oraz przedstawiają wycinek kultury pomorskiej. Muzeum jest położone przy głównym trakcie spacerowym Niechorza.

Ciuchcia Retro na wybrzeżu

Jedną z atrakcji wybrzeża rewalskiego była, jest i będzie kolejka wąskotorowa.
Nadmorska kolej wąskotorowa liczy sobie grubo ponad 100 lat. Zabytkowy parowóz i stare wagony dodają uroku wspaniałej trasie biegnącej przez kurorty pomorza.

Promenada widokowa

Promenada widokowa w Rewalu to wysunięty w głąb plaży taras.
To tutaj gromadzą się turyści, obserwując i relaksując się przy widoku morza. Przy promenadzie powstał też plac rekreacyjny wraz z licznymi sklepami z upominkami.

Ruiny kościoła
w Trzęsaczu

W odległości 8km od Niechorza znajdują się unikatowe resztki murów kościoła gotyckiego z przełomu XIV/XV w. Kościół powstał 2 km od brzegu, obecnie pozostała jego jedyna ściana nad samym brzegiem morza.

Kompleks sportowy

W Niechorzu znajduje się kompleks sportowo - rekreacyjny z profesjonalną siłownią, halą sportową, pełnowymiarowe boisko o naturalnej nawierzchni, boisko o sztucznej nawierzchni, 4 tenisowe oraz 2 wielofunkcyjne o nawierzchni tartanowej.

Paralotniarze
na klifie

Pomiędzy Rewalem a Trzęsaczem jest wspaniałe miejsce do uprawiania paralotniarstwa. To odkryty brzeg klifowy, z którego przy sprzyjających wiatrach od morza można obserwować lub próbować sił na paralotni.